Mourning
Het Internationaal Danstheater (Nederland) & Muhanad Rasheed (Irak)

In opdracht van het Internationaal Danstheater (Amsterdam) heeft choreograaf en theatermaker Muhanad Rasheed (Irak) een nieuwe voorstelling over het universele thema ‘rouwen’ gecreëerd: Mourning. De dood is het onontkoombare eindstation van de levenscyclus. Over de hele wereld zijn uiteenlopende tradities ontstaan om het verlies van een dierbare te verwerken. Muhanad Rasheed, die in 2007 al eerder op het Dancing on the Edge Festival stond, maakte een choreografie onder meer geinsprireerd op de rituelen van de rouwende vrouwen.
(Duur: 40 min.)
Speeldata
3 dec 19.30 | Amsterdam – de Brakke Grond
5 dec 21.00 | Groningen – Grand Theatre (grote zaal)
11 dec 20.30 | Rotterdam Schouwburg (kleine zaal)
12 dec 21.00 | Utrecht – Theater Kikker (grote zaal)
klik hier voor tickets
klik hier voor de programmaoverzichten
————————————————————-
Muhanad Rasheed
Muhanad Rasheed (Irak) studeerde dans en theater aan het Instituut voor Schone Kunsten in Bagdad. Zijn choreografieën en theatervoorstellingen werden uitgevoerd op het Mada Festival in Irak, het Caïro Festival in Egypte, het Jaresh Festival in Jordanië en het Philadelphia Festival ook in Jordanië (waar zijn voorstelling Crying of My Mother in 2007 de juryprijs won). Rasheed, als choreograaf geschoold in de traditionele Irakese dansvormen, heeft een sterke passie voor hedendaagse dans. In de moderne dansvormen vindt hij de mogelijkheid om zich op een brede manier in dans uit te drukken zonder de beperkende kaders van traditionele dansstijlen.
“Uniquely memorable was the Iraqi choreographer Muhanad Rasheed, with a voice that cried out in the wilderness… Stark and effectively lit each gesture of a hand or flex of a naked foot told of the pain… This was war poetry at its finest.” – Dance Europe januari 2008
Het Internationaal Danstheater
Het Internationaal Danstheater is het enige professionele dansgezelschap ter wereld dat zich toelegt op een internationaal repertoire uit alle windstreken en zich niet beperkt tot het dansmateriaal uit één land of regio. Hiermee neemt het Internationaal Danstheater een unieke plaats in. Het gezelschap danst zowel avondvullende producties als voorstellingen speciaal voor de jeugd. Daarnaast is het Internationaal Danstheater één van de grootste professionele dansgezelschappen in Nederland. Sinds de oprichting in 1961 heeft het Internationaal Danstheater een schat aan choreografieën, partituren, muziekinstrumenten en kostuums van over de hele wereld verzameld. Deze verzameling groeit nog steeds en levert elk jaar nieuwe, bijzondere producties op. In een hedendaagse theatrale vormgeving geeft artistiek leider Maurits van Geel een beeld van de dansfolklore – de basis van alle danskunst – uit Europa en andere werelddelen.
Voor alle producties worden gespecialiseerde choreografen aangetrokken, die uit hun land van herkomst authentiek materiaal meebrengen en dat met de dansers instuderen. Vervolgens worden deze choreografieën door de regie tot één geheel gesmeed. Het Internationaal Danstheater streeft daarbij steeds naar één thematisch kader. Zie ook www.intdanstheater.nl