Overig
Meeting Theater and Dance Professionals
Een groep Nederlandse en Midden-Oosterse dansers/choreografen en theatermakers zullen voorstellingen van het festival bezoeken en met elkaar in gesprek gaan over hun artistieke visies en ambities. In besloten setting staat de collegiale ontmoeting en uitwisseling voorop. Vragen die daarbij naar voren kunnen komen: wat zijn de overeenkomsten en verschillen in het werk? Welke invloed heeft de maatschappelijke situatie op het productie proces? In hoeverre spelen culturele achtergronden een rol in de artistieke keuzes die worden gemaakt? Moderator van de bijeenkomst is Marijke Hoogenboom, lector Kunstpraktijk en artistieke ontwikkeling aan de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten.
Kick-off Meeting Refl-Action Program tijdens Dancing on the Edge
Refl-Action is een project gefinancierd door de Anna Lindh Foundation, waarbij zowel organisaties als individuen uit Jordanië, Egypte, de Palestijnse gebieden, Nederland, Italië en andere landen uit Europa en de Mediterrane regio betrokken zijn. Het programma wil een meer interactieve, crossculturele dialoog ontwikkelen tussen dansers, dansscholen, conservatoria, gezelschappen en organisaties over danspedagogie en dansstijlen in de regio en heeft het doel om meer begrip te kweken over hoe, in een verscheidenheid aan culturele contexten, eigentijdse dans wordt geleerd, begrepen en uitgevoerd. Tevens wordt getracht de mogelijkheden voor onderwijs en training in eigentijdse dans in de Arabische wereld te verbeteren alsook om begrip te ontwikkelen voor wat het voor vrouwen in het Midden-Oosten betekent om zich professioneel bezig te houden met dans.
Zina & Female Economy
Zowel Zina – een Kunst en Cultuur Platform en een liefdesleger van verhalenverzamelaars uit de Oosterse en Westerse cultuur – als stichting Female Economy komen met een groep (migranten) vrouwen voorstellingen van het festival bezoeken. Zo heeft Female Economy voor het Theater Festival een wijkjury samengesteld: twaalf vrouwen uit verschillende culturen, die wonen in verschillende Amsterdamse wijken, bezoeken elke maand drie theatervoorstellingen. Vanuit een interesse in voorstellingen die buiten het Nederlands taalgebied ontstaan, bezoekt de wijkjury, als inspirerende uitzondering, ook het festival Dancing on the Edge.